Звукові ефекти

Звук в Counter-Strike 1.6 використовується не тільки для створення реалістичної військової атмосфери, але і як інструмент комунікації між учасниками команди, а також як джерело інформації про ігрову ситуацію. Звуки кроків, відкривання скрипучих дверей, розбивання вікон і вентиляційних решіток можуть дати підказку гравцеві про поточне місцезнаходження ворога, а звуки стрільби про зброю, якою він володіє. На професійно зроблених картах якщо ви йдете по дерев'яній підлозі, по землі, по плитці чи по залізним структурам звук буде відрізнятись. Крім того, на деяких картах поява гравців в певному місці запускає заздалегідь підготовлені звукові ефекти (наприклад, лай собаки чи спів птахів), що теж може бути використано як джерело інформації про позицію противника.

Комунікація

Спілкування між гравцями в Counter-Strike 1.6 може відбуватися трьома способами: за допомогою текстового чату, розділеного на загальний (кнопка Y) і командний (кнопка U), за допомогою голосового чату (кнопка K), який в залежності від налаштувань конкретного сервера відбувається між усіма гравцями або тільки між учасниками однієї команди (причому живі можуть чути або не чути мертвих гравців) а також за допомогою заздалегідь підготовлених радіокоманд, які чують тільки учасникам твоєї команди.

Список радіокоманд.

Загальні команди

Cover meприкрий мене

You take the pointВізьми цю точку

Hold this positionутримуй цю позицію

Regroup teamПерегрупуйтеся.

Follow meЙди за мною

Taking fire, need assistanceя під вогнем, потрібна підтримка
групові команди

Go! Go! Go!пішли! Гайда! Гайда!

Team, fall backКоманда, відступаємо.

Stick together teamКоманда, тримаємося разом

Get in position and wait for my goЗайми цю позицію і чекай моєї команди

Storm the frontатакуємо фронт

Report in, teamКоманда, доповісти обстановку
команди відповіді

Affirmative / Roger thatТак точно / вас зрозумів

Enemy spottedворог виявлений

Need backupпотрібна підтримка

Sector clearСектор чистий

I'm in positionя на позиції.

Reporting inДоповідаю

Negativeніяк немає

Enemy downворог знищений
Цікавий факт: всі голосові команди в оригінальній англійській версії гри, а також звуки при смерті гравця озвучені Джессом «Cliffe» Кліффом, одним із співзасновників Counter-Strike.